Rozmowy ZnadPlanszy #14 – podsumowanie 2014

Rok 2014 za nami. Rozmawiamy więc czy był on dobry dla naszego hobby. Dyskutujemy o kickstarterze, wspieram.to i aktualnym miejscu crowdfundingu na rynku planszówek. Wspominamy też o naszych pozytywnych i negatywnych zaskoczeniach z minionego roku. Kończymy natomiast Top 5 gier z 2014 i mówimy na co czekamy w 2015.

Na dobry początek roku nie ominęły na drobne problemy techniczne, stąd lekkie opóźnienie w publikacji odcinka (nasz dział edycyjny miał trochę więcej roboty niż zwykle). Ale najważniejsze pytanie – czy Kuba i Tycjan pokłócili się w tym odcinku?


 • Puba.K

  Kuba P. w trakcie 1.21 powiedział z 15 razy o FGH, kilka razy o NSKN. Czy to nie jest kolesiostwo, o które posądza Tycjana? Najbardziej kuje w oczy to czego ludzie nie lubią w sobie. A to ironiczne przeproszenie Tycjana, to poziom 10 latka. Żenujące to jest bardzo.

  • Właściwie pewnie powinniśmy skasować anonimowy, trollowy komentarz, ale chyba jednak zostawimy go dla potomnych. Plus dwa punkty internetowego hooligaństwa za podmianę literek w moim nicku 😀

   • Maciek „Ciuniek” Poleszak

    To za anonimowość są już przewidziane bany? Bo trollowania nie widzę. A „przeprosiny” połączone z sugestią, że gra się podoba, bo zrobił ją kolega faktycznie były mało eleganckie i do dyskusji raczej wiele nie wniosły. Chociaż ciężko mówić o dyskusji, jeśli rozmowa przebiega w stylu:
    – Osadnicy to 51. Stan w nowym pudełku
    – Osadnicy to nie 51. Stan, bo
    – Przepraszam, że ośmieliłem się krytykować grę waszego kolegi
    Niezbyt to poważne.

 • Paweł Kajak

  +1 za fragment o Galakcie i tym jak wyglądają konkursy dla autorów w innych wydawnictwach :).

 • Wielkie dzięki za kolejny odcinek, miło się was słucha chociaż tym razem poczułem się zniesmaczony hejtowaniem p. Polkowskiego.

 • Windziarz

  Muszę przyznać, że te niesmaczne i powtarzające się wypowiedzi Kuby, zniechęcają mnie do słuchania kolejnych Waszych rozmów.

 • Adam Kwapiński

  A ja się tak zastanawiam jak czytam te poważne komentarze dotyczące tego jak niesmaczne było to co zrobił Kuba czy nie widzicie jak ktoś puszcza do Was oko. I nawet nie mówię o tym, że Kuba wywołał średnio ostrymi tekstami oburzenie tych samych osób, które nie specjalnie zareagowały jak Ignacy pisząc na zagranicznym blogu mieszał użytkowników forum z błotem. Kwestia wrażliwości. Natomiast mi chodzi o to, że Panowie się świetnie bawią czyniąc sobie kąśliwe uwagi. Tycjan nie wyglądał na urażonego i Yosh również (a jeżeli kogokolwiek to ich w jakiś sposób te teksty mogły urazić). Wyglądało to raczej na przyjętą konwencję zaakceptowaną przez wszystkich prowadzących. Zresztą może dlatego, że jakby przejrzeć komentarze pod rozmowami to najwięcej ich się pojawia zawsze wtedy kiedy Panowie się przestają ze sobą zgadzać w temacie Portalu. Co oznacza ni mniej ni więcej, że przyjęta konwencja działa.

  • kwiatosz

   Politycy w programach publicystycznych też nie wyglądają na urażonych – a jednak styl ich rozmów odstręcza wiele osób, więc to nijak nie jest argument dla sposobu odbierania podcastu przez słuchaczy.

 • O piratach spróbuj Black Fleet 🙂

 • Guest

  341 tytułów wyszło w 2014? Rynek zdołał to wchłonąć?